Samsung Galaxy A23 5G On TracFone: Price, Review, Deals, & Colors
| Screen Size | 6.6 in (16.8 cm) |
|---|---|
| Camera | 50 MP + 5 MP + 2 MP + 2 MP |
| Storage | 64 GB |
| Operating System | Android |
| Battery (Talk Time) | Up to 44 hours |
| Outright | $219.99 |
|---|---|
| New Line | $169.99 |
| Screen Size | 6.6 in (16.8 cm) |
|---|---|
| Camera | 50 MP + 5 MP + 2 MP + 2 MP |
| Storage | 64 GB |
| Operating System | Android |
| Battery (Talk Time) | Up to 44 hours |
| Outright | $219.99 |
|---|---|
| New Line | $169.99 |
| Phone | Samsung Galaxy A23 5G |
|---|---|
| Capacity (Built In) | 64 GB |
| Expandable Storage | Yes (up to 1 TB) |
| Size | 165.4 x 76.9 x 8.4 mm (6.5 x 3 x 0.3 in) |
| Weight | 197 g (6.9 oz) |
| Display Size | 6.6 in (16.8 cm) |
| Display Resolution | 1080 x 2408 px |
| Processor | Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (6 nm); Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 660 Gold & 6x1.7 GHz Kryo 660 Silver); Adreno 619 |
| RAM | 4 GB |
| Camera Resolution (Back) | 50 MP + 5 MP + 2 MP + 2 MP |
| Camera Resolution (Front) | 8 MP |
| Video Recording | Yes |
| 1080p Video Recording | Yes |
| Bluetooth | 5.1 |
| GPS | Yes |
| Video Calling | Yes |
| Plays Music | Yes |
| Plays Videos | Yes |
| Battery (Talk Time) | Up to 44 hours |
| Battery (Standby) | Up to 391 hours 12 minutes |
| Operating System | Android |
| App Marketplace | Google Play |
| Release Date | Sep 2022 |