Harmony 2 Price, Review, Deals, Cost, & Sales!
| Colors | Black |
|---|---|
| Screen Size | 5.3 in (13.5 cm) |
| Camera | 8 MP |
| Storage | 32 GB |
| Operating System | Android |
| Battery (Talk Time) | Up to 19 hours 12 minutes |
| Colors | Black |
|---|---|
| Screen Size | 5.3 in (13.5 cm) |
| Camera | 8 MP |
| Storage | 32 GB |
| Operating System | Android |
| Battery (Talk Time) | Up to 19 hours 12 minutes |
| Phone | LG Harmony 2 |
|---|---|
| Color | Black |
| Capacity (Built In) | 32 GB |
| Expandable Storage | Yes (up to 128 GB) |
| Size | 148.6 x 75.2 x 8.6 mm (5.9 x 3 x 0.3 in) |
| Weight | 168 g (5.9 oz) |
| Display Size | 5.3 in (13.5 cm) |
| Display Resolution | 720 x 1280 px |
| Display PPI | Yes |
| Water Resistant | No |
| Processor | 1.4 GHz Quad-Core Qualcomm Snapdragon 425 |
| RAM | 2 GB |
| Camera Resolution (Back) | 8 MP |
| Camera Resolution (Front) | 5 MP |
| Video Recording | Yes |
| 1080p Video Recording | Yes |
| Optical Zoom | No |
| Digital Zoom | Yes |
| Biometrics | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| GPS | Yes |
| Video Calling | Yes |
| Plays Music | Yes |
| Plays Videos | Yes |
| USB Connector | micro-USB 2.0 |
| Battery (Talk Time) | Up to 19 hours 12 minutes |
| Battery (Standby) | Up to 428 hours 30 minutes |
| Operating System | Android |
| App Marketplace | Google Play |
| SIM Card Type | Nano-SIM |