Harmony 4 Price, Review, Deals, Cost, & Sales!
| Colors | Titan |
|---|---|
| Screen Size | 6.1 in (15.5 cm) |
| Camera | 13 MP + 5 MP |
| Operating System | Android |
| Battery (Talk Time) | Up to 12 hours |
| Colors | Titan |
|---|---|
| Screen Size | 6.1 in (15.5 cm) |
| Camera | 13 MP + 5 MP |
| Operating System | Android |
| Battery (Talk Time) | Up to 12 hours |
| Phone | LG Harmony 4 |
|---|---|
| Color | Titan |
| Expandable Storage | Yes (up to 256 GB) |
| Size | 156.2 x 74.1 x 8.64 mm (6.1 x 2.9 x 0.3 in) |
| Weight | 173 g (6.1 oz) |
| Display Size | 6.1 in (15.5 cm) |
| Display Resolution | 720 x 1560 px |
| Display PPI | Yes |
| Water Resistant | No |
| Processor | MediaTek MT6762 Helio P22, Octa-core( 4x2.0 GHz & 4x1.5 GHz Cortex-A53) |
| RAM | 3 GB |
| Camera Resolution (Back) | 13 MP + 5 MP |
| Camera Resolution (Front) | 8 MP |
| Video Recording | Yes |
| 1080p Video Recording | Yes |
| Optical Zoom | No |
| Digital Zoom | Yes |
| Biometrics | Yes (Fingerprint) |
| Bluetooth | Yes, 5.0 |
| GPS | Yes |
| Video Calling | Yes |
| Plays Music | Yes |
| Plays Videos | Yes |
| USB Connector | Type-C |
| Battery (Talk Time) | Up to 12 hours |
| Battery (Standby) | Up to 336 hours |
| Operating System | Android |
| App Marketplace | Google Play |
| SIM Card Type | Nano-SIM |