Moto E4 Amazon Prime Exclusive Price, Review, Deals, Cost, & Sales!
| Screen Size | 5 in (12.7 cm) |
|---|---|
| Camera | 8 MP |
| Operating System | Android |
| Screen Size | 5 in (12.7 cm) |
|---|---|
| Camera | 8 MP |
| Operating System | Android |
| Phone | Motorola Moto E4 Amazon Prime Exclusive |
|---|---|
| Expandable Storage | No |
| Size | 144.5 x 72 x 9.3 mm (5.7 x 2.8 x 0.4 in) |
| Weight | 150 g (5.3 oz) |
| Display Size | 5 in (12.7 cm) |
| Display Resolution | 720 x 1280 px |
| Processor | 1.4 GHz Quad-Core Qualcomm Snapdragon 425 or 427 |
| RAM | 2 GB |
| Camera Resolution (Back) | 8 MP |
| Camera Resolution (Front) | 5 MP |
| Video Recording | Yes |
| 1080p Video Recording | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| GPS | Yes |
| Video Calling | Yes |
| Plays Music | Yes |
| Plays Videos | Yes |
| Operating System | Android |
| App Marketplace | Google Play |