Moto X4 Amazon Prime Exclusive Price, Review, Deals, Cost, & Sales!
| Screen Size | 5.2 in (13.2 cm) |
|---|---|
| Camera | 12 MP + 8 MP |
| Operating System | Android |
| Screen Size | 5.2 in (13.2 cm) |
|---|---|
| Camera | 12 MP + 8 MP |
| Operating System | Android |
| Phone | Motorola Moto X4 Amazon Prime Exclusive |
|---|---|
| Expandable Storage | Yes (up to 1.91 TB) |
| Size | 148.4 x 73.4 x 8 mm (5.8 x 2.9 x 0.3 in) |
| Weight | 163 g (5.7 oz) |
| Display Size | 5.2 in (13.2 cm) |
| Display Resolution | 1080 x 1920 px |
| Processor | 2.2 GHz Octa-Core, Snapdragon 630 |
| RAM | 3 GB |
| Camera Resolution (Back) | 12 MP + 8 MP |
| Camera Resolution (Front) | 16 MP |
| Video Recording | Yes |
| 1080p Video Recording | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| GPS | Yes |
| Video Calling | Yes |
| Plays Music | Yes |
| Plays Videos | Yes |
| Operating System | Android |
| App Marketplace | Google Play |