OnePlus Nord N200 5G On H2O Wireless: Price, Review, Deals, & Colors
| Colors | Blue Quantum |
|---|---|
| Screen Size | 6.49 in (16.5 cm) |
| Camera | 13 MP + 2 MP + 2 MP |
| Storage | 256 GB |
| Operating System | Android |
| Battery (Talk Time) | Up to 28 hours 36 minutes |
| Outright | $240.00 |
|---|
| Colors | Blue Quantum |
|---|---|
| Screen Size | 6.49 in (16.5 cm) |
| Camera | 13 MP + 2 MP + 2 MP |
| Storage | 256 GB |
| Operating System | Android |
| Battery (Talk Time) | Up to 28 hours 36 minutes |
| Outright | $240.00 |
|---|
| Phone | OnePlus Nord N200 5G |
|---|---|
| Color | Blue Quantum |
| Capacity (Built In) | 256 GB |
| Expandable Storage | Yes (up to 256 GB) |
| Size | 163.1 x 74.9 x 8.3 mm (6.4 x 2.9 x 0.3 in) |
| Weight | 189 g (6.7 oz) |
| Display Size | 6.49 in (16.5 cm) |
| Display Resolution | 1080 x 2400 px |
| Display PPI | Yes |
| Water Resistant | No |
| Processor | Qualcomm SM4350 Snapdragon 480 5G (8 nm); Octa-core (2x2.0 GHz Kryo 460 & 6x1.8 GHz Kryo 460); Adreno 619 |
| RAM | 4 GB |
| Camera Resolution (Back) | 13 MP + 2 MP + 2 MP |
| Camera Resolution (Front) | 16 MP |
| Video Recording | Yes |
| 1080p Video Recording | Yes |
| Optical Zoom | No |
| Digital Zoom | Yes |
| Biometrics | Yes (Fingerprint, Face Unlock) |
| Bluetooth | Yes, 5.1 |
| GPS | Yes |
| Video Calling | Yes |
| Plays Music | Yes |
| Plays Videos | Yes |
| USB Connector | USB Type-C (reversible) |
| Battery (Talk Time) | Up to 28 hours 36 minutes |
| Battery (Standby) | Up to 125 hours 45 minutes |
| Fast Charging | Yes |
| Operating System | Android |
| App Marketplace | Google Play |
| SIM Card Type | Hybrid Dual Nano-SIM (Nano-SIM + MicroSD) |
| Release Date | Jun 2021 |