ONYX Price, Review, Deals, Cost, & Sales!
| Colors | Black |
|---|---|
| Screen Size | 5.5 in (14 cm) |
| Camera | 13 MP + 2 MP |
| Storage | 32 GB |
| Operating System | Android |
| Battery (Talk Time) | Up to 25 hours |
| Colors | Black |
|---|---|
| Screen Size | 5.5 in (14 cm) |
| Camera | 13 MP + 2 MP |
| Storage | 32 GB |
| Operating System | Android |
| Battery (Talk Time) | Up to 25 hours |
| Phone | Alcatel ONYX |
|---|---|
| Color | Black |
| Capacity (Built In) | 32 GB |
| Expandable Storage | Yes (up to 128 GB) |
| Size | 146.3 x 68.6 x 8.1 mm (5.8 x 2.7 x 0.3 in) |
| Weight | 135 g (4.8 oz) |
| Display Size | 5.5 in (14 cm) |
| Display Resolution | 720 x 1440 px |
| Display PPI | Yes |
| Water Resistant | No |
| Processor | 1.5GHz Quad-Core MediaTekTM MT6739ww |
| RAM | 2 GB |
| Camera Resolution (Back) | 13 MP + 2 MP |
| Camera Resolution (Front) | 5 MP |
| Video Recording | Yes |
| 1080p Video Recording | Yes |
| Optical Zoom | No |
| Digital Zoom | Yes |
| Biometrics | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| GPS | Yes |
| Video Calling | Yes |
| LTE Voice Calling | Yes |
| Plays Music | Yes |
| Plays Videos | Yes |
| USB Connector | Micro USB 2.0 |
| Battery (Talk Time) | Up to 25 hours |
| Battery (Standby) | Up to 394 hours |
| Operating System | Android |
| App Marketplace | Google Play |
| SIM Card Type | Nano-SIM 4FF + T-Flash |