Optimus Dynamic II Price, Review, Deals, Cost, & Sales!
| Screen Size | 3.8 in (9.7 cm) |
|---|---|
| Camera | 3 MP |
| Storage | 4 GB |
| Operating System | Android |
| Battery (Talk Time) | Up to 8 hours |
| Screen Size | 3.8 in (9.7 cm) |
|---|---|
| Camera | 3 MP |
| Storage | 4 GB |
| Operating System | Android |
| Battery (Talk Time) | Up to 8 hours |
| Phone | LG Optimus Dynamic II |
|---|---|
| Capacity (Built In) | 4 GB |
| Expandable Storage | Yes (up to 32 GB) |
| Size | 112.5 x 64.8 x 11.9 mm (4.4 x 2.6 x 0.5 in) |
| Weight | 125.9 g (4.4 oz) |
| Display Size | 3.8 in (9.7 cm) |
| Display Resolution | 320 x 480 px |
| Processor | 1 GHz Processor |
| RAM | 512 MB |
| Camera Resolution (Back) | 3 MP |
| Video Recording | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| GPS | Yes |
| Video Calling | No |
| Plays Music | Yes |
| Plays Videos | Yes |
| Battery (Talk Time) | Up to 8 hours |
| Battery (Standby) | Up to 264 hours |
| Operating System | Android |
| App Marketplace | Google Play |