Q6 Price, Review, Deals, Cost, & Sales!
| Colors | Black, Gold, Gray, White, Violet, Blue |
|---|---|
| Screen Size | 5.5 in (14 cm) |
| Camera | 13 MP |
| Storage | 32 GB |
| Operating System | Android |
| Battery (Talk Time) | Up to 10 hours 29 minutes |
| Colors | Black, Gold, Gray, White, Violet, Blue |
|---|---|
| Screen Size | 5.5 in (14 cm) |
| Camera | 13 MP |
| Storage | 32 GB |
| Operating System | Android |
| Battery (Talk Time) | Up to 10 hours 29 minutes |
| Phone | LG Q6 |
|---|---|
| Color | Black, Gold, Gray, White, Violet, Blue |
| Capacity (Built In) | 32 GB |
| Size | 142.5 x 69.3 x 8.1 mm (5.6 x 2.7 x 0.3 in) |
| Weight | 149 g (5.3 oz) |
| Display Size | 5.5 in (14 cm) |
| Display Resolution | 1080 x 2160 px |
| Display PPI | 4x |
| Water Resistant | No |
| Processor | Qualcomm Snapdragon™ 435 |
| RAM | 3 GB |
| Camera Resolution (Back) | 13 MP |
| Camera Resolution (Front) | 5 MP |
| Video Recording | Yes |
| 1080p Video Recording | Yes |
| Optical Zoom | No |
| Digital Zoom | 4x |
| Bluetooth | Yes |
| GPS | Yes |
| Video Calling | Yes |
| LTE Voice Calling | Yes |
| Plays Music | Yes |
| Plays Videos | Yes |
| USB Connector | micro-USB 2.0 |
| Battery (Talk Time) | Up to 10 hours 29 minutes |
| Battery (Standby) | Up to 539 hours |
| Operating System | Android |
| App Marketplace | Google Play |
| SIM Card Type | Nano-SIM |